De belofte van de opstanding
Veel christenen vandaag de dag zijn geneigd te denken dat onze redding inhoudt dat we aan het eind van ons leven sterven en naar de hemel gaan. Maar er bestaat iets wat nog belangrijker is dan naar de hemel gaan. Paulus schrijft hierover in Filippenzen 3:8-11:
Ja, beslist, ik beschouw ook alles als schade vanwege de voortreffelijkheid van de kennis van Christus Jezus, mijn Heere, om Wie ik dat alles als schade ervaren heb. En ik beschouw het als vuiligheid, opdat ik Christus mag winnen, en in Hem gevonden word, niet met mijn rechtvaardigheid, die uit de wet is, maar die door het geloof in Christus is, namelijk de rechtvaardigheid uit God door middel van het geloof; opdat ik Hem mag kennen, en de kracht van Zijn opstanding en de gemeenschap met Zijn lijden, doordat ik aan Zijn dood gelijkvormig word, om hoe dan ook te komen tot de opstanding van de doden.
Paulus’ hele motivatie is gericht op het kennen van Christus, het delen in Zijn lijden en het delen in Zijn glorie, maar zijn hoogste doel ligt in deze woorden: om hoe dan ook te komen tot de opstanding van de doden.
De uitdrukking ‘hoe dan ook’ geeft voor mij aan dat Paulus er ontzaglijk veel belang aan hecht om te kunnen komen tot zijn opstanding. Wat het hem ook zou kosten, dat is zijn doel. Paulus wil heel duidelijk maken dat hij deze opstanding nog niet heeft bereikt op het moment dat hij deze woorden schrijft. Daarom gaat hij verder met:
Niet dat ik het al verkregen heb of al volmaakt ben, maar ik jaag ernaar om het ook te grijpen. Daartoe ben ik ook door Christus Jezus gegrepen. (Filippenzen 3:12)
Paulus laat overduidelijk blijken dat hij een helder en vastomlijnd doel heeft in zijn leven: de opstanding.
Gebed van de dag
Vader, laat ook in ons leven de opstanding ons doel worden. Dat we ons realiseren dat al het andere ‘schade’ is in vergelijking met U en de rechtvaardigheid die U ons in Christus geeft. We willen er met Paulus naar ‘jagen’ om het ‘ook te grijpen’.