info@derekprince.nl+31 (0) 85 005 1049
0 artikelen in winkelwagen
Derek Prince Ministries Netherlands
Bijbelonderwijs
  • Alle thema's
  • Populaire vragen
  • Bijbelstudies
  • Dagelijkse overdenkingen
  • Bemoedigingsbrieven
  • Cursussen
Radio & Podcast
Proclamaties
Wereldwijd
  • Zending
  • Internationale kantoren
  • Gebedskalender
Over ons
  • Waarom Derek Prince?
  • Over Derek Prince
  • Missie & visie
  • Organisatie
  • Nieuws
  • Werken bij DPM
  • Contact
DoneerWebshop
  1. Home/
  2. Overdenkingen/
  3. Een andere kijk
Dagelijkse overdenking · Derek Prince

Een andere kijk

19 november 2025

Voor vandaag

Een korte Bijbelse overdenking van Derek Prince, met toepassing en gebed.

Alle overdenkingen

Elke dag per e-mail

Ontvang de dagelijkse overdenking gratis in je mailbox.

Meld je aan
Leestijd: 1 min.

En zoals het gebeurde in de dagen van Noach, zo zal het ook zijn in de dagen van de Zoon des mensen. Zij aten, zij dronken, zij namen ten huwelijk en zij werden ten huwelijk gegeven tot op de dag waarop Noach de ark binnenging en de zondvloed kwam en hen allen om deed komen. Op dezelfde manier ook, zoals het gebeurde in de dagen van Lot: zij aten, zij dronken, zij kochten, zij verkochten, zij plantten, zij bouwden. Op de dag echter waarop Lot uit Sodom wegging, regende het vuur en zwavel uit de hemel en bracht hen allen om. Evenzo zal het zijn op de dag waarop de Zoon des mensen geopenbaard zal worden. (Lukas 17:26-30)

Het woord dat ik zou willen gebruiken voor hetgeen de mensen in de tijd van Noach en Lot kenmerkte is materialisme – en dit is zeker ook een opvallend kenmerk voor onze tijd. Geen enkele van de genoemde activiteiten is op zichzelf verkeerd. Maar het is verkeerd er zo in op te gaan dat we niet door hebben wat er gaat gebeuren.

In Lukas 21 zien we nog een profetische toespraak waarin Jezus de gebeurtenissen schetst die vooraf zullen gaan aan Zijn wederkomst. Maar in plaats dat Hij ons vertelt dat we ons moeten verschuilen in een grot, of gaan zitten somberen, zegt Jezus:

Wanneer nu deze dingen beginnen te geschieden, kijk dan omhoog en hef uw hoofd op, omdat uw verlossing nabij is. (Lukas 21:28)

Als mensen die in Jezus Christus geloven hebben wij een andere kijk op het wereldgebeuren dan degenen die zich voegen naar deze wereld. De wereld worstelt voortdurend met steeds groter wordende problemen. Zo gauw de wereldleiders het éne probleem hebben opgelost worden ze direct alweer geconfronteerd met twee andere. De komende dagen zullen we ontdekken dat Jezus ons antwoorden geeft op zulke belangrijke problemen.

Gebed van de dag

Heer, in onze tijd denken we te zien dat deze dingen beginnen te geschieden. Help ons om onze blik omhoog te richten en onze hoofden op te richten omdat onze verlossing nabij is.
(Luk. 21:28).

Lees verder

Meer overdenkingen

Bekijk het hele archief
  1. 01In de bres staan15 oktober 2026 Ga jij in de bres staan? God zei in Ezechiël 22:30-31: Ik zocht naar iemand onder hen die…Lees de overdenking
  2. 02Gebeurtenissen worden beslist door gebed14 oktober 2026 Gebeurtenissen worden beslist door gebed In Daniël 10 vinden we nog een voorbeeld van de…Lees de overdenking
  3. 03Geestelijke machten gebroken door gebed13 oktober 2026 De zichtbare en onzichtbare wereld beïnvloeden elkaar Ik geloof dat geestelijke factoren…Lees de overdenking
Derek Prince Ministries Netherlands

Onderwijs dat je leven verandert. Helder, diepgaand en praktisch Bijbelonderwijs van Derek Prince.

Bijbelonderwijs

  • Alle thema's
  • Populaire vragen
  • Bijbelstudies
  • Overdenkingen
  • Bemoedigingsbrieven
  • Onderwijsbrieven

Ontdekken

  • Radio & Podcast
  • Proclamaties
  • Cursussen
  • Wereldwijd
  • Webshop

Over DPM

  • Waarom Derek Prince?
  • Missie & visie
  • Organisatie
  • Nieuws
  • Contact

Steun & praktisch

  • ANBI
  • Donatiebeleid
  • Retourbeleid
  • Verzendbeleid
  • Algemene voorwaarden
  • Privacy & cookies
© 2026 Derek Prince Ministries Nederland — ANBI-erkend