info@derekprince.nl+31 (0) 85 005 1049
0 artikelen in winkelwagen
Derek Prince Ministries Nederland
Bijbelonderwijs
  • Alle thema's
  • Populaire vragen
  • Bijbelstudies
  • Dagelijkse overdenkingen
  • Bemoedigingsbrieven
  • Cursussen
Radio & Podcast
Proclamaties
Wereldwijd
  • Zending
  • Internationale kantoren
  • Gebedskalender
Over ons
  • Waarom Derek Prince?
  • Over Derek Prince
  • Missie & visie
  • Organisatie
  • Nieuws
  • Werken bij DPM
  • Contact
DoneerWebshop
  1. Home/
  2. Overdenkingen/
  3. Het onvergeeflijke vergeven
Dagelijkse overdenking · Derek Prince

Het onvergeeflijke vergeven

14 maart 2025

Voor vandaag

Een korte Bijbelse overdenking van Derek Prince, met toepassing en gebed.

Alle overdenkingen

Elke dag per e-mail

Ontvang de dagelijkse overdenking gratis in je mailbox.

Meld je aan
Leestijd: 1 min.

Vandaag kijken we naar de zesde storting van Jezus’ bloed, die plaatsvond tijdens de werkelijke kruisiging.

Sprenkeling # 6

In Mattheüs 27:35 staat: Nadat zij Hem gekruisigd hadden, verdeelden zij Zijn klederen door het lot te werpen.

Bij de kruisiging werden zijn handen (polsen) en voeten doorboord met grote nagels, oftewel spijkers. Ook dit was letterlijk voorspeld in het Oude Testament, in Psalm 22:15:

Als water ben ik uitgestort, ontwricht zijn al mijn beenderen; Mijn hart is als was, het is gesmolten diep in mijn binnenste.

Vers 19 voegt hieraan toe:

Zij verdelen mijn kleding onder elkaar en werpen het lot om mijn gewaad.

Deze toevoeging bewijst dat we in deze psalm te maken hebben met een voorafschaduwing van het lijden van Jezus. Al in het Oude Testament gaf de psalmdichter profetisch details weer van de gebeurtenissen rond Jezus’ kruisiging die pas eeuwen later zou plaatsvinden.

Psalm 22 schetst ‘een hart als was, gesmolten diep in mijn binnenste’; dit doet denken aan totale krachteloosheid, ontreddering, wanhoop. Zo kunnen mensen zich voelen wanneer het kwaad – bijvoorbeeld een verschrikkelijke zonde die tegen hen is begaan – diepe voren heeft getrokken in hun ziel. Zullen zij ooit nog echt genezen?

Zelfs voor die schijnbaar onvergeeflijke zonden die tegen mensen zijn begaan – en ook de destructieve gevolgen in het leven van de slachtoffers – is Jezus aan het kruis genageld. Toen Zijn handen en voeten werden doorboord, heeft Hij de meest afgrijselijke pijn doorstaan, om zelfs de meest afgrijselijke pijn en het meest diepe leed dat mensen elkaar aandoen, te genezen en te verzoenen.

Laten we met elkaar de kracht van Gods liefde aanroepen, om juist die mensen te redden en hen te verbinden aan de grote Geneesheer die zelf verbroken werd!

Gebed van de dag

Vader, dank U dat U mij genezen hebt. Gebruik mij Heer, om een getuige en uitdeler te zijn van de overweldigende kracht van Uw liefde en genezing! Breng mensen op mijn pad, wiens hart is geworden als gesmolten was, zodat ik hen in Uw naam mag versterken. Amen.

Lees verder

Meer overdenkingen

Bekijk het hele archief
  1. 01Zelfs Jezus werd ver-volmaaktWeer terugbladerend naar het boek Romeinen, hoofdstuk 8, zien we de volgende woorden van Paulus: …Maar al…Lees de overdenking
  2. 02Werken aan wat God in je werkt…We lazen gisteren uit Rom.5:5 dat Gods volmaakte, Goddelijke liefde in ons hart is uitgestort door de Hei…Lees de overdenking
  3. 03Volwassen en compleetHet woord ‘volmaakt’ omvat twee met elkaar samenhangende begrippen: volwassenheid en compleetheid. Voor v…Lees de overdenking
Derek Prince Ministries Nederland

Onderwijs dat je leven verandert. Helder, diepgaand en praktisch Bijbelonderwijs van Derek Prince.

Bijbelonderwijs

  • Alle thema's
  • Populaire vragen
  • Bijbelstudies
  • Overdenkingen
  • Bemoedigingsbrieven
  • Onderwijsbrieven

Ontdekken

  • Radio & Podcast
  • Proclamaties
  • Cursussen
  • Wereldwijd
  • Webshop

Over DPM

  • Waarom Derek Prince?
  • Missie & visie
  • Organisatie
  • Nieuws
  • Contact

Steun & praktisch

  • ANBI
  • Donatiebeleid
  • Retourbeleid
  • Verzendbeleid
  • Algemene voorwaarden
  • Privacy & cookies
© 2026 Derek Prince Ministries Nederland — ANBI-erkend