info@derekprince.nl+31 (0) 85 005 1049
0 artikelen in winkelwagen
Derek Prince Ministries Nederland
Bijbelonderwijs
  • Alle thema's
  • Populaire vragen
  • Bijbelstudies
  • Dagelijkse overdenkingen
  • Bemoedigingsbrieven
  • Cursussen
Radio & Podcast
Proclamaties
Wereldwijd
  • Zending
  • Internationale kantoren
  • Gebedskalender
Over ons
  • Waarom Derek Prince?
  • Over Derek Prince
  • Missie & visie
  • Organisatie
  • Nieuws
  • Werken bij DPM
  • Contact
DoneerWebshop
  1. Home/
  2. Overdenkingen/
  3. Hij werd geslagen
Dagelijkse overdenking · Derek Prince

Hij werd geslagen

10 maart 2025

Voor vandaag

Een korte Bijbelse overdenking van Derek Prince, met toepassing en gebed.

Alle overdenkingen

Elke dag per e-mail

Ontvang de dagelijkse overdenking gratis in je mailbox.

Meld je aan
Leestijd: 2 min.

Sprenkeling #2 Geslagen met vuisten

De tweede uitstorting van Jezus’ bloed gebeurde in het huis van de hogepriester, toen Hij ondervraagd en mishandeld werd. Mattheüs 26:67:

Toen spuwden zij in Zijn gezicht en sloegen Hem met vuisten.

Het woord dat hier vertaald is met ‘sloegen Hem met vuisten’ kan vanuit de grondtekst ook vertaald worden met ‘sloegen Hem met een stok’. Die laatste mogelijkheid komt ook in andere vertalingen voor en is het meest waarschijnlijke, omdat hierover in het Oude Testament is geprofeteerd in Micha 4:14:

…en hij die Israël leiden moet, wordt met een staf in het gezicht geslagen. (NBV)

Maar hoe het ook gebeurde, Hij werd geslagen en Zijn gezicht bloedde (waarschijnlijk ondermeer Zijn neus).

****

Sommige kinderen van God maken in hun leven de diepe pijn door van mishandeling en slaag door de handen van andere mensen – bijvoorbeeld door een verleden aan de ‘zelfkant’ van de samenleving, of helaas zelfs binnen de sfeer van relatieproblemen. Andere broeders en zusters, bijvoorbeeld in landen waar christenen vervolgd worden, zoals Iran, Pakistan, China, Cuba, gebieden in India, en helaas nog veel meer landen, maken letterlijk stokslagen mee. De pijn van het lijden waar zij doorheen gaan, maakte onze Heer Jezus dus ook letterlijk mee. Hij droeg de pijn en bewerkte voor hen de kracht om deze diepe schade te boven te komen.

Toch herkennen we in de bespuwing, vuisten en slaag ook de symboliek van vele vernederende, boze, neerbuigende of andere afwijzende woorden, die in de sfeer van bijvoorbeeld huwelijks- en gezinsrelaties (man-vrouw, vader/moeder-kind en broers-zussen) worden gesproken. Maar ook woorden van mensen die in een autoriteitsrelatie tot ons staan, zoals bijvoorbeeld leraars, sportcoaches of zelfs gemeenteleiders, kunnen diepe schade veroorzaken. Sommige kinderen van God hebben jaren nodig om te herstellen van de wonden in hun ziel, die geslagen zijn door de vuistslagen van woorden die hen hebben geraakt.

Is het dan geen rijkdom te bedenken dat de Zoon des mensen geslagen werd en Zijn bloed liet vloeien, om de kracht van die negatieve, afbrekende, vernietigende woorden teniet te doen? Juist de woorden van de mensen die het dichtst bij ons staan en die zoveel pijn hebben gedaan, zijn van hun kracht beroofd door Degene die nog dichter bij ons staat… Hij die in onze plaats ging staan en geslagen werd tot bloedens toe…

Gebed van de dag

Heer Jezus, dank U wel voor het onwaarschijnlijke lijden dat U doorstond – zelfs woorden van verraad – om mij vrij te maken van ieder negatief effect dat woorden door mensen gesproken in mijn leven hebben veroorzaakt. Ik schuil bij U Heer Jezus, ik laat het los, vergeef, en ontvang genezing van negatieve woorden die mij hebben geraakt. Amen.

Lees verder

Meer overdenkingen

Bekijk het hele archief
  1. 01Zelfs Jezus werd ver-volmaaktWeer terugbladerend naar het boek Romeinen, hoofdstuk 8, zien we de volgende woorden van Paulus: …Maar al…Lees de overdenking
  2. 02Werken aan wat God in je werkt…We lazen gisteren uit Rom.5:5 dat Gods volmaakte, Goddelijke liefde in ons hart is uitgestort door de Hei…Lees de overdenking
  3. 03Volwassen en compleetHet woord ‘volmaakt’ omvat twee met elkaar samenhangende begrippen: volwassenheid en compleetheid. Voor v…Lees de overdenking
Derek Prince Ministries Nederland

Onderwijs dat je leven verandert. Helder, diepgaand en praktisch Bijbelonderwijs van Derek Prince.

Bijbelonderwijs

  • Alle thema's
  • Populaire vragen
  • Bijbelstudies
  • Overdenkingen
  • Bemoedigingsbrieven
  • Onderwijsbrieven

Ontdekken

  • Radio & Podcast
  • Proclamaties
  • Cursussen
  • Wereldwijd
  • Webshop

Over DPM

  • Waarom Derek Prince?
  • Missie & visie
  • Organisatie
  • Nieuws
  • Contact

Steun & praktisch

  • ANBI
  • Donatiebeleid
  • Retourbeleid
  • Verzendbeleid
  • Algemene voorwaarden
  • Privacy & cookies
© 2026 Derek Prince Ministries Nederland — ANBI-erkend