
Verenigd met elkaar
17 oktober 2025
Want de Heere Zelf zal met een geroep, met de stem van een aartsengel en met een bazuin van God neerdalen uit de hemel. En de doden die in Christus zijn, zullen eerst opstaan. Daarna zullen wij, de levenden die overgebleven zijn, samen met hen opgenomen worden in de wolken, naar een ontmoeting met de Heere in de lucht. En zo zullen wij altijd bij de Heere zijn. Zo dan, troost elkaar met deze woorden. 1 Thessalonicenzen 4:16-18
Paulus begint deze verzen met: Want de Heere Zelf... De Bruid zal met niemand anders genoegen nemen dan met de Bruidegom Zelf. Niemand zal Hem ooit kunnen vervangen. Er zijn vandaag veel vormen van Judaïsme die leren dat er in werkelijkheid geen persoonlijke Messias zal zijn, maar alleen een Messiaans tijdperk… Maar niemand die echt met zijn hele hart verlangt naar de Here Jezus, zal genoegen nemen met een Messiaans tijdperk – maar alleen maar met de Messias zelf!
De roep van de Messias zal de gestorven gelovigen tevoorschijn doen komen, want Hij alleen heeft de autoriteit om de gelovigen uit hun graven te roepen. Toen Jezus voor het graf van Lazarus stond en hem naar buiten riep, was Hij heel zorgvuldig en specifiek. Hij zei: 'Lazarus, kom naar buiten!’ Als Hij alleen gezegd had: ’Kom naar buiten!’, dan zouden alle gestorvenen naar buiten gekomen zijn!
Als onze namen worden afgeroepen, komen we uit onze graven tevoorschijn met onze opgestane lichamen, om Hem te ontmoeten. De bazuin van God, de katalysator voor wat er vervolgens gebeurt klinkt: En de doden die in Christus zijn, zullen het eerst opstaan. Daarna zullen wij, de levenden die zijn overgebleven, samen met hen worden opgenomen in de wolken, naar een ontmoeting met de Heere in de lucht.
Gebed van de dag
Heer, als we het verhaal lezen dat U Lazarus uit de dood opwekte, dan worden we vervuld van ontzag. Het is ons gebed dat U op die dag ook onze namen roept ofwel vanuit het graf ofwel vanuit de plaats waar we ons op dat moment bevinden naar een ontmoeting met U in de lucht. Wat een heerlijk moment zal dat zijn!
Lees verder
Meer overdenkingen
01Dagelijkse overdenking16 oktober 2026 De overdenkingen in de komende periode behandelen Bijbelse bouwstenen die je uitdagen om…Lees de overdenking
02Dagelijkse overdenking15 oktober 2026 Ga jij in de bres staan? God zei in Ezechiël 22:30-31: Ik zocht naar iemand onder hen die…Lees de overdenking
03Dagelijkse overdenking14 oktober 2026 Gebeurtenissen worden beslist door gebed In Daniël 10 vinden we nog een voorbeeld van de…Lees de overdenking